ברכת הבית

ברכת הבית

קיימות מספר גרסאות של ברכת הבית. במקרים רבים, התפילה רשומה על לוח קיר, חמסה או סמל יהודי אחר. זה מופיע לעתים קרובות בכניסות של בתים יהודיים.

בשביל מה עומד ברכת הבית?

בין אם אתם גרים בישראל, בארצות הברית, או במדינה אחרת, ברכת הבית חבייט היא תפילה עברית עתיקה שניתן למצוא בבתים רבים ברחבי העולם. זו תפילה שמבקשת להגן על הבית שלך ועל מי שחי בו מפני רוחות רעות.

התפילה נכתבת בפסוק חרוז פואטי. יש לו וריאציות רבות, כולל אחת שאמרו כמה יהודים אשכנזים. זוהי תפילה נפוצה המופיעה במגוון רחב של קישוטים דקורטיביים ובעסקים רבים.

הוא נמצא בדרך כלל גם בכניסה לבית, ועשוי להיות תלוי על קיר ליד דלת הכניסה. לעתים קרובות זה ניתן כמתנה לחימום בית. זו תפילה שמביאה תחושה של שלווה ושלווה לבית. זו גם דרך להרחיק רוחות רעות.

התפאורה המסורתית של הברכה היהודית כוללת את הטקסט העברי, כמו גם מדריך תרגום והגייה באנגלית. קהילות מסוימות מוסיפות שירות מורחב, כולל Aleinu, תהילים 19 וקדיש. זה כולל גם אלמנטים דקורטיביים המצוירים ביד עם צבע ויטראז 'שקוף. זה מאפשר לצבעים לסנן דרך הזכוכית, ליצור שילובי צבע ייחודיים.

ברכת הבית הראשון מיוחס באופן מסורתי למשה, השני לג'ושוע, והשלישי לסולומון. עם זאת, רבנים אחרים ייחסו אותם לאנשים אחרים.

למה אתה צריך את ברכת הבית?

לשים את ברכת הבית על חתיכת על סדין או לשים אותו על הקיר שלך היא דרך אחת להכניס קצת שמחה בצעד שלך. זוהי גם דרך מתאימה להדוף את העין הרעה אם אתה גר בשכונה הנגועה בהתנהגות רעה. זה עשוי לשמש גם תזכורת מאירה לברכות בחייך.

ישנן סיבות רבות ושונות להציג את ברכת הבית המציג, אך השימוש הנפוץ ביותר הוא כקמע לעין הרעה. המקום המתאים ביותר לשים אותו הוא על הקיר שלך ליד דלת הכניסה. זו גם דרך נהדרת להשוויץ בטעם שלך באמנות. בעבר, קמע זה הוצג על חומות בית יהודי רבים.

ברכת הבית הוא גם הבחירה הטובה והבולטת ביותר למתנה לחבר או בן משפחה. עבור תג מחיר במאות הנמוכות, זו דרך נהדרת להראות לחברים שלך שאכפת לך מהם. הקמע עשוי אפילו להפוך את הבית שלך למקום טוב יותר להיות בו. זו הסיבה שכדאי לרכוש ברכת הבית חבייט לכל אחד מבני המשפחה. בין אם אתם זקוקים למתנה חדשה לחימוני בית או מתנה ליום השנה, ברכת הבית הוא המתנה המושלמת למשפחה בוחנת.